Van’da 23 Ekim 2011 tarihinde meydana gelen 7.2’lik deprem sonrasında 604 kişi hayatını kaybederken 4152 kişi yaralanmıştı. O deprem sonrasında yaraları sarılan Vanlılar, Cuma günü İzmir’de meydana gelen 6.6 şiddeti depremi sonrasında 69 vatandaşımızın hayatını kaybetmesi üzerine aynı acıları yaşayan İzmirli depremzedelerin acısını yüreğinde hissediyor.

23 Ekim 2011’de Van’ın Erciş ilçesinde yaşanan depremde yıkılan 4 katlı binanın enkazı altında kalan İlyas İşler depremden 28 saat sonra enkaz altından arama kurtarma ekipleri tarafından yaralı olarak kurtarılmıştı. İlyas İşler deprem sonrasında kendisine yardımseverlerin göndermiş olduğu battaniyeyi saklamış ve İzmir depremi sonrasında kendisine verilen battaniyeyi yazdığı mektupla birlikte kendisi gibi aynı acıyı yaşayan İzmirli depremzedelere gönderdiği öğrenildi.

Van’da yaşanan 7.2’lik deprem sonrası enkaz altından 28 saat sonra kurtarıldığını ifade eden 2 çocuk babası İşler, “İzmir’de yaşanan depremi ve deprem sonrası yaşananları en iyi ben ve benim gibiler bilir. Deprem sonrasında 28 saat enkaz altında kaldım. O anlarda büyük travmalar yaşadım.  Enkaz altında iken ilk saatlerde yanımda bulunan arkadaşlarımla konuşurken saatler ilerledikçe sesler kesilmeye başladı.

Büyük uğraşlar sonrasında arama, kurtarma ekipleri tarafından4 katlı binanın enkazından yaralı olarak kurtarıldım. Yaşadığımız deprem sonrasında bizlere yardım elini uzatan insanları asla unutmadık ve unutmayacağız. O günlerde bana yardım amaçlı gönderilen battaniyeyi hep sakladım. Ve bugün bu battaniyeyi ihtiyaçları olacaklarını düşündüğüm İzmirli kardeşlerime içine bir mektup koyarak kolinin içine koyarak İzmirli depremzede kardeşlerime gönderdim. Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz