İstanbul’un Halkalı ilçesi Merkez Mahallesi Kasımpatı Sokak’ta saat 21.00 sıralarında meydana gelen olayda görgü tanıklarının beyanına göre 4-5 kişilik bir grup kendi aralarında konuşurlarken birden bire bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma başladı. Daha sonra tartışmanın büyümesi üzerine kavgaya dönüşmesi sonucu gruptan A.B. adındaki kişi belinden çıkardığı ruhsatsız silahı ile etrafa ateş açmaya başladı. A.B.’nin tabancasından çıkan kurşunlar sonucunda Yusuf İlter ve Emre Taşkın yaralanırken silahlı saldırıyı gerçekleştiren A.B. olay yerinden hızla kaçarak uzaklaştı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda sağlı ve polis ekipleri sevk edildi. Sokağa kalabalık bir grubun toplanması üzerine olay yerine ayrıca iki zırhlı polis aracı sevk edildi. Silahlı saldırı sonucu yaralanan Yusuf İlter ve Emre Taşkın’a olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleleri olay yerinde yaparken ambulansla hastaneye kaldırıldılar. Yaralılardan Emre Taşkın hastanede doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken polis ekipleri de olay sonrasında kaçan şüpheli A.B.’nin yakalanması için çalışmalara başladı.

Olayı gören vatandaşlardan birisi yaptığı açıklamada “ Aşağıda önce kendi aralarında konuşuyorlardı, sonra tartışma başladı aralarında. Daha sonra kavga etmeye başladılar. Bir şahıs bizim olduğumuz yere geldiklerine belinden silahı çıkararak  “Öyle vurulmaz, böyle vurulur” diyerek 2 kişiye üç el ateş etti. 2 kişinin kanlar içinde yere yığıldığını gördük. Zaten kavga edenler 4 veya 5 kişiydiler. Silahı ile iki kişiyi yaralayan kişi daha sonra hızla koşarak ortadan kayboldu. Bizde durumu polise ve sağlık ekiplerine haber verdik” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz