İstanbul’da otopark, dolmuş, taksi ve suya gelen zamdan sonra İstanbullular güne Halk Ekmek zammı ile başladılar. Sabah Halk Ekmek büfelerinden ekmek alan bazı vatandaşlar sert bir şekilde yapılan zamları eleştirdiler. Belediye yönetimi de yeni zam hakkında bilgilendirmede bulunacağını açıkladı.

İMAMOĞLU ZİYARET ETTİ, ARKASINDAN ZAM GELDİ

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu geçtiğimiz günlerde İstanbul Halk Ekmek Fabrikası’nda incelemelerde bulunmasının ardından ekmeğe gelen zam İstanbulluların keyfini kaçırdı.

Halk Ekmek ürünlerine gelen zammı İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, kendisine ait sosyal medya hesaplarından takipçilerine ve kamuoyuna duyurdu.

YÜZDE 40 ZAM YAPTILAR

Göksu, yaptığı açıklamada, “İstanbul için hayatı kolaylaştıracağız dediler, aldıkları her oyun karşılığını da İstanbul’da hayatı her geçen gün zorlaştırarak vatandaşlarımıza ödetiyorlar. Halk Ekmek’e bugün itibarıyla yüzde 40 zam yaptılar.” ifadesini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU ZAM VAR DİYEMEDİ

Esenler Otogarında incelemelerde bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kendisine sorulan Halk Ekmek zammı sorusuna sadece “Fiyat Düzenlemesi” var şeklinde cevap verdi. İmamoğlu açıklamasının devamında yoğun tüketilen francala ekmek için zam yapılmaması konusunda karar verdik ve bunu uygulayarak francala ekmeğe zam yapmadık” dedi.

Halk Ekmek ürünlerine yapılan zamlardan sonra normal fırınlarında zam talebinde bulunacağı ve kısa bir süre sonra İstanbul’da fırınlarda satılan ekmeğe zam gelmesi bekleniyor.

Yeni zamlardan sonra Halk Ekmek büfelerinde en çok satılan Akdeniz Ekmeği 1,50 TL.’den 2,00 TL.’ye, Çavdar Ekmek ise 2,50 TL.’den 3,40 TL.’ye yükselmiş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz