Adana’nın Yüreğir ilçesinde meydana gelen olayda Türkiye’ye 2015 yılında geldikten sonra Adana’da tanıştığı Zülküf Coşkun ile hayatını birleştiren İranlı Galavizh Ayoubi Amirabad bu evlilikten bir erkek çocuk dünyaya getirdi. Çift arasında ilerleyen zamanlarda şiddetli geçimsizlik yaşanmaya başladı.

14 Nisan günü İranlı Amirabad bir komşusuna iftara gitti. 1 aydır evine uğramayan Zülküf Coşkun eşinin ardından karısının iftara gittiği komşularının evinin önüne gelerek karısını dışarı çağırdı. Dışarı çıkan  Amirabad eşine 1 aydır nerede olduğunu sorması üzerine eşi tarafından dövülmeye başlandı. Kocası tarafından yerde tekmelenen kadının ilk evliliğinden olan kızı A.F.J. o anları cep telefonu ile kaydederek sosyal medyada paylaştı.

Paylaşılan görüntüler de saldırganın Amirabad’ı dakikalarca dövdüğü görüldü. Coşkun, kendisini görüntüleyen A.F.J.’ye de, “Çek, çek” diyerek kilitli kapıyı tekmeleyip, tükürerek küfürler etti.

Görüntülerde ayrıca Zülküf Coşkun’un “Ben var ya seni öldürsem de ceza yemem. Benim yiyeceğim ceza 3-5 ay haberin olsun. Her şeyi göze alıyorum ben. 5 sene de 10 sene de yatsam göze alıyorum.” ifadeleri yer alırken yerde yatan eşini tekmeledikten sonra görüntüyü çeken A.F.J.’ye, “Seni yok edeceğim. Çek, çek yaklaştır, makyaj yap. Benim sabah, öğle, akşam ekmeğimi yediniz nankörler.” diyerek tükürdüğü de görüntülere yansıdı.

Görüntülerin sosyal medyada infial yaratması üzerine Yüreğir İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi Şiddet Büro Amirliği ekipleri çalışma başlatarak Zülküf Coşkun yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Zülküf Coşkun, dün sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece ‘kasten yaralama’ suçundan tutuklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz