İnternet üzerinden ikinci el eşya alım satımı yapan sitelerde açtıkları sahte hesaplarla 23 ilede 62 kişiyi dolandıran karı koca’nın yakalanması için Eskişehir’de polis ekipleri, harekete geçtiler. Karı koca dolandırıcıların internet üzerinden yaptıkları dolandırıcılıklar sonucu 70 bin lira haksız kazanç elde ettikleri tespit edildi.

BEBEK MALZEMELERİNİ İNTERNETTEN SATIŞA ÇIKARDILAR

İkinci el eşya alım satımı yapılan internet sitelerine sahte hesaplar açarak giren Volkan D. ve eşi Emel D. bebek bezi, puset ve ana kucağı gibi malzemelerin resimlerini koyarak satışa çıkardılar.

Farklı kişiler adına alınmış GSM hatları ile yeni bebek sahibi olan çiftleri hedef seçen karı koca bu kişilerle irtibata geçmeye başladı. İnternet sitesine ürünün resmini koyan karı koca bu ürünleri bin lira civarında bir rakamla satışa sunarken garantisi devam eden ürün veya sıfır ürün olarak belirterek ürünü almak isteyen şahıslarla telefon görüşmeleri yaptıktan sonra sahte isimle alınmış GSM hatlarına havale şeklinde alıcılardan göndermelerini istedi.

Kendilerine para gönderen bazı kişilere ürünü göndermeyerek yerine cinsel içerikli fotoğraflar gönderen karı koca dolandırdıkları bazı kişilerin kimlik bilgileri ile başka kişileri de aynı yöntemi uygulayarak dolandırdı. Dolandırdıkları kişilerin kendilerini şikayet edeceğini söylediğinde de bu kişilere “Nereye, kime şikayet ederseniz edin, polis bizi yakalayamaz” yazdıkları tespit edildi.

İstanbul’da oldukları tespit edilen dolandırıcı karı koca düzenlenen operasyon sonucu yakalanarak Eskişehir’e getirildiler. Şüpheli karı kocanın emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz