Çin’in Wuhan kentinde başladıktan çok kısa bir süre sonra tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında İngiltere gelmektedir. Dün İngiltere’de ortaya çıkan skandalda Krallık Kilisesi tarafından sahte koronavirüs ilacı satıldığı ortaya çıktı. Krallık Kilisesi’ni iki defa bu konuda uyaran polis yetkilileri sahte kitlerin üzerine ‘ilahi temizlik yağı’ olarak değiştirerek, tanesini 91 sterline piyasaya sürdü.

Sahte koronavirüs ilacının İngiltere’de, Krallık Kilisesi tarafından satışa sunulması ülke gündemine otururken daha önce de Krallık Kilisesi hakkında sahte koronavirüs koruma kitleri satmış ve bu satıştan dolayı hakkında yasal işlemlere başlatılmıştı. Krallık Kilisesi satışları durdurmak yerine satışını yaptığı kitlerin ismini ‘ilahi temizlik yağı’ olarak değiştirdikten sonra tekrar satışa devam edilmesi ülke genelinde büyük bir tepkiyle karşılandı.

İngiltere Krallık Kilisesi mensuplarından biri olan Bishop Climate Wiseman, yaptığı açıklamada “Bu kit insanları koronavirüsten koruyor. Günde 3 kez kullanırsanız aynı zamanda bu virüsü tedavi ediyor” diyerek iddialarda bulunurken kilise tarafından içinde küçük bir şişe yağ ve yanında bir parça kırmızı ip bulunan ‘ilahi temizlik yağı’ ilacını 91 sterline satılıyor.

Kilise çalışanı aslında koronavirüs salgınına karşı ulusa yardım ettiklerini ve bu kit sayesinde koronavirüsü iyileştirdiğine tanık olduk. Bugüne kadar yaklaşık 2 bin tane sattık dedi. Şikayetlerin artması üzerine İngiltere ve Galler’de iki ayrı komisyon kurularak Krallık Kilisesi hakkında araştırılma yapılmasını kararlaştırıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz