Kaynarca-Pendik-Tuzla Metro Hattı Yapım İşleri Yeniden Başlama Töreni sonrası İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı  gazetecilerin, gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Geçtiğimiz günlerde İSMEK çalışanlarına başörtülerinden dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin, gösterdiği insanlık dışı tavra büyük tepki gelmişti.

Gazetecilerin ısrarla bu konu hakkında soru yağmuruna tuttuğu İmamoğlu “ Bu konu hakkında sizlerle dikkatli bir şekilde paylaşacağım. Yaşanan olayları 31 Ocak itibariyle inceleme altına aldık. Bu konuda da yasal süreç başlatıldı. Bizde bu konuda incelemelere başladık. Bu olay hem bizim açımızdan hem kurumumuz açısında çok önemli bir konu. Benim olduğum hiçbir ortamda çalışma arkadaşlarım hiçbir kimseyi inancından, etnik kökeninden, yaşam biçiminden, giyim ve kuşamından dolayı hiçbir şekilde hakaret edemez, incitemez. Bunu yapan kişi zaten benimle çalışmak istemiyor demektir. Zaten öyle bir insanın benim yanımda olma şansı hiç yok. Bu konu hakkında hassasiyetimi farklı yerelere çekmek isteyenlere karşı bunu duyuralım” diye ifade etti.

İmamoğlu, gazetecilerin kendisine “İddiaların doğruluğunu tespit edebildiniz mi?” sorusuna, ise verdiği cevapta “İnceleme halen devam etmektedir. Öyle bir şey olduğunda konuşmayacağımı biliyorsunuz. Ama an itibari ile böyle bir tespitimiz yok” diyerek gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz