Burdur’da dün meydana gelen olayda 149 Evler Camii’nin imamı Fatih Yavuz yatsı namazını kıldırdıktan sonra cami içinde bulunan şadırvanda yanına gelen ve kimlikleri henüz tespit edilemeyen iki kişi ile konuşurken bu kişilerden birisi yanında bulundurduğu bıçakla imam Fatih Yavuz’a saldırıda bulunurken kalçasından yaraladı. Olay sonrasında 2 şüpheli olay yerinden kaçarken vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından cami bahçesinde ilk müdahalesi yapılan imam Fatih Yavuz daha sonra ambulansla Burdur Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Yavuz, tedavisinin ardından taburcu edildi. 

Hastanede polise ifade veren imam Fatih Yavuz verdiği ifadesinde “Yanıma gelen gencin ailevi sorunları olduğunu söylemesi üzerine kendisine yardımcı olmak için daha önce konuşmuştuk. Daha sonra tekrar gelince bende kağıda bazı sureler vereceğimi söylemiştim. Kendisi gelince bana ‘Hocam ne yaptın?’ dedi. Tam sure yazılı kağıdı eline verirken bıçakladı. Kendisini hiç tanımam, sadece bana adının “Hakan” olduğunu söylemişti. Beni neden bıçakladığını da bilmiyorum” dediği öğrenildi.

İmam Fatih Yavuz’un bıçaklı saldırıya uğradığını öğrenen Burdur Müftüsü Enver Türkmen Burdur Devlet Hastanesi’ne gelerek geçmiş olsun ziyaretinde bulunurken “Yaşanan olay çok üzücü. Bizler cami görevlilerimizle halkımızı dini konularda yönlendirmek ve aydınlatmak için çaba gösteriyoruz. Diyanet adına, milletimiz adına üzüldük. İnşallah bu tür olaylar tekerrür etmez” dedi. 

Polis, imam Fatih Yavuz’u bıçaklayan kişi ile yanındakinin belirlenip, yakalanması için çalışma başlattı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz