12 yıllık eşiyle uzun süredir geçimsizlik yaşayan Trabzon’un Of ilçesinde Uluağaç mahallesinde yaşayan imamlık yapan Emre Göktaş iddialara göre eşi Sibel Göktaş 4 aydır eşinin kendisini darp etmesi nedeniyle çocuklarını alarak evi terk ederken, bunu içine sindiremeyen Emre Göktaş kendisini 2 ay önce darp etti. Sibel Göktaş’ın kendisinden şikayetçi olması üzerine imam Emre Göktaş mahkeme tarafından 1 ay uzaklaştırma cezası aldı. Mahkemenin verdiği bu kararı içine sindiremeyen Emre Göktaş, ayrı yaşadığı eşinden 3 kızını dün Of ilçe merkezinde teslim alarak ilçenin Uluağaç Mahallesi’ndeki evine getirdi.

Kızları ile evde bir süre vakit geçiren imam Emre Göktaş daha sonra kızları Yaren Göktaş (11), Hiranur Göktaş (8) ve Elif Göktaş’ı (5) bir süre sonra evinden 1 kilometre uzakta dere kenarındaki ıssız bir yere götürerek silahla kafalarına birer kurşun sıkarak öldürdü. Kızlarını öldürdükten sonra Emre Göktaş jandarmayı arayarak ekiplere teslim olurken, 3 kızın cansız bedenleri otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Emre Göktaş jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınırken verdiği ilk ifadesinde çocuklarının kendinden soğuduğunu hissettiğini ve olay anını hatırlamadığını söylediği öğrenildi. Emre Göktaş’ın jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından geniş güvenlik önlemleri alınarak Trabzon Adliyesi’ne getirildi.

Öte yandan Emre Göktaş’ın dün işlediği cinayet öncesi üzerindeki malları noterde kardeşinin üzerine geçirdiği iddia edilirken Emre Göktaş’ın katlettiği çocukları gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz