Bolu, Köroğlu Mahallesi Kundakçıoğlu sokak’ta gece 20:30 sularında meydana gelen olayda Bartın’da Recai B. adındaki şahısla imam nikahlı olarak beraber yaşayan Sevgi Ö. bir süre önce imam nikahlı eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle çocuğu ile birlikte Bolu’da yaşayan ailesinin yanında döndü. Recai B. imam nikahlı eşine geri dön çağrıları yapmasına rağmen Sevgi Ö. bu çağrılara olumsuz yanıt vermesi üzerine Bartın’dan gelerek nikahsız eşini otomobili ile takip etmeye başladı. İmam nikahlı eşini karanlık bir sokağa girdiğinde aracı ile arkasından yaklaşan Recai B. pompalı tüfek ile Sevgi Ö.’nün arkasından 3 el ateş etti.

 Recai B.’nin pompalı tüfeğinden çıkan saçmalar Sevgi Ö.’nün birkaç metre önündeki ağaca isabet ederken genç kadın mucize eseri yaralanmadan ölümden döndü. Saldırı sonrası Recai B. olay yerinden otomobili ile kaçarken çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Sevgi Ö. polislere uğradığı silahlı saldırı hakkında bilgi verirken daha sonra da imam nikahlı eşini arayarak teslim olması için ikna etmeye çalıştı.

Sevgi Ö. imam nikahlı eşini telefonla arayarak “ Ne senin, ne benim ölmem gerekmiyor. Böyle bir şey çocuğumuza zarar verir. Gel konuşalım, şu an için sana güvenmediğim için yapacak bir şeyimiz yok. Öldürmek istiyorsan gel öldür” dedi.

Olay ilgili çalışamalara başlayan polis ekipleri kısa bir süre içinde Recai B.’yi yakalayarak gözaltına aldılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz