Van’ın İpekyolu ilçesi Kevenli Mahallesi’nde 13 yıl önce eşini kaybeden Medine Tekin 4’ü erkek 5 çocuğu ile birlikte yaşamaya başladı. Ailenin oturduğu binanın çatısında bulunan çanak antenin bozulması üzerine Medine Tekin’in kızı Yıldız Tekin ve ağabeyi Cumali Tekin çanak antenin yönünü düzeltmek için apartmanın çatısına çıktılar. İki kardeş kısa süre içerisinde çanağın yönünü ayarladıktan sonra çatıdan inmek isterlerken çatıda oluşan buzlanmadan dolayı 4 katlı binanın çatısından zemine düştüler.

Ailenin ve komşularının ihbarı üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edilirken olay yerinde sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılan kardeşler ambulanslarla hastaneye kaldırdılar. Hastaneye ağır yaralı olarak kaldırılan 2 kardeş doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybetmelerinin ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Çatıdan düşerek hayatını kaybeden Cumali Tekin’in askerden yeni terhis olduğu öğrenilirken iki evladını kaybeden acılı anne yakınları tarafından teselli edilmeye çalışılırken, İstanbul’dan Van’a gelen dayı Mehmet Özaltay, ablasının eşini kaybettiğini ve çocuklarıyla birlikte yaşadığını söyledi.

Mehmet Özaltay “Çanak antenin yönü rüzgardan dönünce biri kız diğeri erkek yeğenlerim çatıya çıkıyorlar. Çanak anteni düzelttiklerinden çatıdan inmek isterlerken ağabeyinin ayağı kayınca kız kardeşi de can havliyle uzanıp onu tutmaya çalışıyor. İki kardeş birlikte çatıdan zemine düşüyor ve ağır yaralanıyorlar. Bizim canımız yanıyor ve başka canlar yansın istemiyoruz. Ölen iki yeğenim daha gençliklerinin baharındaydılar. Annelerin durumu daha da kötü. Eşini 13 yıl önce kaybedince çocukları onların kolu ve kanatlarıydı. Artık o iki kol ve kanat yok” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz