Denizli’nin Pamukkale ilçesi Topraklık Mahallesi’nde dün meydana gelen olayda Afgan uyruklu Daşmurat Nazari, aynı evi paylaştığı kendisi gibi Afgan vatandaşı olan Feraydun Yagubi (23) ve Lal Mohammad Rezaei’yi (26) saat 11.00 sıralarında, her ikisi de uyurken boğazlarından bıçaklayarak, öldürdü. İşlediği cinayetler sonrasında evden çıkarak karakola giden Daşmurat Nazari  polise gidip, teslim oldu.

Emniyette verdiği ilk İfadesinde, suçunu itiraf edip, aynı evde beraber yaşadığı Yagubi ve Rezaei adındaki arkadaşlarının kendisine nitelikli cinsel istismarda bulundukları gerekçesiyle öldürdüğünü söyleyen Nazari, “Daha önce iki kez Yagubi, birlikte kaldığımız evde, bana nitelikli cinsel istismarda bulunmuş ama ben bunu fark edememiştim. Daha sonra Yagubi’nin nitelikli cinsel istismarda bulunduğunu öğrenen Rezaei de Lal Mohammad de bana nitelikli cinsel istismarda bulundu. Geceleri uykum çok ağır olduğu için anlayamadım. Sabah uyandığımda ağrım olunca fark ettim. Bunları ispatlayacak delilim olmadığı için polise gidemedim. Nitelikli cinsel istismara uğradığıma emin olmak için fermuarımın arasına kürdan ve ip koyuyordum. Sabah kalktığımda kürdan ve ip yerinde olmuyordu. Bu durumu bir kaç kez daha yaşayınca nitelikli cinsel istismara uğradığıma emin oldum. Yaptıklarını bana anlatarak benimle devamlı olarak dalga geçtikleri için gururum incindi. Bu yüzden ikisini de öldürdüm” dedi.

Verdiği ifadeler sonrasında Daşmurat Nazari’nin sağlık muayenesinin yapılması için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Burada yapılan  muayenesinde, nitelikli cinsel istismar bulgusuna rastlanmadığı öğrenildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edilen Daşmurat Nazari, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz