Konya’da meydana gelen olayda A.K. adlı bir babanın hem kız çocuğuna, hem oğşuna cinsel istismarda bulunduğu ortaya çıktı. A.K.’nin 13 yaşındaki kızı 15 yaşındaki ağabeyine babasının kendisine 7 yaşından beri cinsel istismarda bulunduğunu söylemesi üzerine ağabeyi de annesine babasının kardeşine yaptıklarını ve kendisine de 11 yaşından itibaren cinsel istismarda bulunduğunu söylemesi üzerine anne Z.K. jandarmaya giderek kocası hakkında çocuklarına cinsel istismar uyguladığını belirterek şikayetçi oldu.

Annenin şikayeti üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve ardından A.K. hakkında “’çocuğun nitelikli cinsel istismarı, cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, çocuğun cinsel istismarı’ suçlarından dava açıldı. 2 çocuk da devlet korumasına alındı.

Seydişehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmasına başlanan A.K. çıktığı duruşmalarda suçu kabullenmeyerek eşinin kendisine iftira ettiğini öner sürerek “Eşim aldatma olayını kapatmak için bana iftira attı. Kızımın tiki var ve asla vücuduna dokundurtmaz. Annesinin baskısı sonucu böyle ifade vermiştir. Asıl yargılanması gereken annedir. Ben hakkımda suçlamaları duyunca kendim karakola giderek teslim oldum. Beraatimi talep ediyorum” dedi.

Cumhuriyet savcısı da mahkemeye verdiği mütalaasında mağdur olan kardeşlerin beyanlarını tutarlı ve samimi olduğunu, babalarına iftira atmak için bir sebepleri olmadığını ve A.K. hakkındaki suçlamaların sabit olduğunu belirtti. 

Mahkeme heyeti de A.K.’yi erkek çocuğuna yönelik ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı, cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarında baba olmasından dolayı cezasını arttırarak daha sonra da takdir indirimi uygulayarak 27 yıl 6 ay hapis cezası verirken kızına yönelik ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçundan da aynı şekilde cezası artırılıp, takdir indirimi kullanılarak 15 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası kararı verdi.   

Mahkemenin verdiği takdir indirimlerine tepki gösteren avukatlar ve ailenin yakınları İstinaf Mahkemesi’ne müracaat etmeye karar verdiklerini açıklarken dava sonrasında bir çok vatandaş adliye önünde verilen kararı protesto etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz