Günümüz şartlarında banka ürünlerini kullanmayan kişi sayısı oldukça azdır. Kredi kartı kullanarak alışveriş yapabilir ve kart limitinin yüzde 70-80 oranınca nakit para çekilebilmektedir. Kredi kart limiti taksitli ya da nakit alışveriş tutarını karşılamadığında kart sahibi kredi kartı limit arttırma talebinde bulunmak isteyecektir.

Kredi kartı kullanım başvurusunda beyan edilen gelir belgesine göre kart limiti otomatik olarak belirlenir. Belirlenen bu limiti kullanırken düzenli ödemeler gerçekleştiren kişilerin kredi notu gün geçtikçe yükselir. Yükselen kredi notuna bağlı olarak banka ürünlerini kullanmak daha kolay hale gelir. Bankalar bu skoru göz önünde bulundurarak kredi kartı limitini arttırmak isteyenlere olumlu yanıt verebilmektedir. Kredi kart limit artışı için bankanızın çağrı merkezini arayabilir, sesli yanıt sistemiyle artış talebinde bulunabilir ya da banka şubesine gidebilirsiniz.

Nakit para taşımak yerine kredi kartı kullanarak kendi paranızı kart aracılığıyla kullanıp alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Pek çok kişi, kredi kartlarının neredeyse her yerde geçerli olmasının verdiği avantajla kart kullanarak alışveriş yapma taraftarı oluyor. Kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerin nakit alışverişlerden avantajlı olduğu durumlar mevcuttur. Kartın bankasıyla yapılan anlaşmalara istinaden indirimli harcamalar yapabilir, alışveriş yaptıkça hediye paralar kazanabilir, taksitli ödeme olanağından yararlanabilirsiniz. Bu gibi avantajları bulunan kartların kullanım alanları da fazladır.

Kredi Kartı Limit Arttırma Başvurusu
Aylık alışverişinin büyük bir kısmını kredi kartıyla yapan kişiler kredi kartı limitini arttırmak amacıyla bankaya başvuruda bulunur. Başvuruda bulunan kişinin kredi notu sorgulaması yapılır. Karta limit artırım talebinde bulunduğunuzda borçlarla ilgili önceki dönemlerin ödeme düzeni kontrol edilir. Bu kontrol sonrasında uygun görüldüğünde kart limiti artar. Aynı zamanda bankalar müşterilerini de özel olarak arayarak kart limit artırımı isteyip istemediğini sormaktadır. Hızlı kredi kartı limiti arttırmak için otomatik kart limit artırım talebi de verebilirsiniz. Koşullar uygun olduğunda banka adınıza kart limitini otomatik olarak arttırır ve kart sahibine bilgi verir. Bu sayede ihtiyacınız olsun olmasın kredi kart limiti daha önceki talebe istinaden uygun koşullar sağlandığında arttırılır. İstediğiniz zaman ise kredi kartlı otomatik limit artırımını iptal ettirebilirsiniz. Bankalar müşterilerine her zaman hizmetlerinden yararlanabilmeleri için kolaylıklar sunar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz