Tokat’ta, Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğüne hırsızlık için gelen bir kişiyi güvenlik görevlisi fark etti. Hırsız paniğe kapılarak kaçmaya başladığı esnada hırsızı yakalamak için peşine düşen görevlinin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis sevk edildi.

Hırsızlık sanığı Küçükbeybağı Mahallesi’nde bir apartmana girdiği tespit edilen hırsızı bulmak için ekipler alarma geçti. Apartmanda arama yapan polis ekipleri zemin kattan gelen bir kadının çığlık sesini duyarak zemin kata inmek istedikleri anda çığlık atan kadın kendisini ve çocuklarını pencereden atmaya çalışması üzerine hareketli anlar yaşandı.

Zemin katta bulunan dairenin arka balkonundan atlayarak kaçmaya kalkan hırsızı sivil polis ekipleri kıskıvrak yakalayarak yere yüzüstü yatırıp ters kelepçe ile polis aracına getirerek hırsızı polis merkezine götürürken hırsızı görerek büyük korku yaşayan kadını komşuları sakinleştirmeye çalıştı.
Olay yeri inceleme ekipleri hırsızlık olayı girişiminin yaşandığı Tapu ve Kadastro Müdürlüğü binasında çalışma yaptı. Yapılan çalışmalar sonrasında hırsızlık girişiminde bulunan şahsın binadaki çok sayıda bilgisayarların hard diskini söktüğü tespit edildi. Ayrıca PTT ATM’sinden para çalmaya çalıştığı ancak sadece bozuk para alabildiği öğrenildi.

Hırsızlık yaparken güvenlik görevlisinin fark etmesi sonucu kaçmaya çalışırken yakanan hırsızın ÖT. Adında ve hakkında denetimli serbestlik kapsamında cezaevinden bırakıldığı ve hırsızlık suçundan birçok kaydı olduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz