Bugün 13 yaşında olan Emir Kaan Hatay’ın Merkez Antakya ilçesinde yaşarken 10 yaşındayken İdiyopatik Aplastik Anemi (kemik iliği yetmezliği) hastalığına yakalandı. Türk Kızılay’ı tarafından Emir Kaan için  ‘3 tüp kan, 1 can Emir Kaan’ adında kök hücre ve kan bağışı kampanyası düzenlendi. Emir Kaan’ın eğitimini sürdürdüğü Özbuğday Ortaokulu’nun spor salonunda düzenlenen bağış kampanyasına bir çok milletvekili, belediye başkanları, İl Milli Eğitim Müdürü, kaymakamlar, öğretmenler, öğrenciler ve öğrencilerin velileri toplanırken bir çok kamu ve kuruluş personeli bağış kampanyasına katılarak kök hücre ve kan bağışında bulundular.

Konu hakkında bir açıklama yapan Emir Kaan’ın annesi Aynur Sevik, “ Oğlum 3 yıla yakın bir süredir kemik iliği yetmezliği hastalığı ile mücadele ediyor. Kendisine daha önce iki kez kardeşinden ilik nakli yapıldı ama olumsuz sonuç alındı. Oğlumun sağlığına kavuşması için kök hücre nakli yapılması gerekiyor. Rahatsızlığının ilaç tedavisi maalesef yok. Şu an aynı zamanda “graft versushost hastalığına da  yakalandı ve bu iki hastalıkla mücadele etmek zorundayız. Hastalığı tekrarladığı için acilen üçüncü bir kök hücre nakli yapılması gerekiyor. Çok riskli bir dönemden geçiyoruz ve hayati bir önem taşıyor. Şimdi oğlumun genetik ikiziyle eşleşmesi gerekiyor. Bunun için kök hücre ve kan bağışı kampanyaları düzenliyoruz” dedi.

Açıklamalarına devam eden anne Aynur Sevik “ Oğlumu ayakta tutan tek şey inancı. Onun tek istediği akranları gibi çocukluğunu yaşamak. Ama maalesef rahatsızlığı yüzünden hayatını bir odada kendisini tecrit ederek yaşamak zorunda. Artık oğlumun maskesini çıkarıp rahatça nefes almasını istiyoruz. Bunun için kök hücre ve kan bağış kampanyaları yapıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz