Antalya’da meydana gelen olayda Sami Gülhancıoğlu koronavirüse yakalanınca yakınları tarafından,1 Nisan’da Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

İddialara göre acil serviste muayenesine başlanan Sami Gülhancıoğlu, kendinden geçip yataktan düştü. Yere düşen Gülbancıoğlu hastane görevlileri tarafından tekrar yatağına yatırılmasına rağmen kısa bir süre sonra tekrar bilincini kaybederek zemine düştü.

Gülbancıoğlu’nun iki kez yere düşmesi üzerine yapılan kontrollerde Gülhancıoğlu’nun kafatasının çatladığı ortaya çıktı. Kafatasındaki çatlak yüzünden aynı günün akşamı ameliyata alınan Gülhancıoğlu, yoğun bakım ünitesine alındı. Burada tedavisine devam edilen Gülhancıoğlu, 10 Nisan günü saat 18.30 sıralarında yaşamını yitirdi.

Ölüm belgesine’künt kafa travması’ ile ‘koronavirüs’ yazılan Gülhancıoğlu’nun cenazesi, işlemlerin ardından toprağa verildi.

Hayatını kaybeden Gülhancıoğlu’nun ölümünde hastane görevlilerinin ihmali olduğunu ileri süren yakını Kadir Tokgöz, suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Tokgöz, “Koronavirüs test sonucu pozitif çıkınca hastaneye kaldırdık Yataktan iki kez düştü ve bu olaya tanık olduk. Her iki defasında da hastane görevlileri Gülhancıoğlu’nu düştüğü yerden kaldırıp yatağına yatırdılar. İkinci düşme daha şiddetli olunca kontroller yapıldı ve kafatasının çatladığını öğrendik. Bizden izin alınarak ameliyata alındı. Daha sonra yoğun bakıma kaldırılarak tedavisine devam edilirken 9 gün sonra hayatını kaybetti. Ölüm nedeni olarak önce ‘Covid’ yazıldı, itirazımız üzerine ‘künt kafa travması’ yazıldı. İhmali bulunan kişilerden şikayetçiyiz.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz