Antalya Manavgat’ın ilçesinde Gürcistan uyruklu Vika C., Yusuf Kendirci’nin işlettiği kuruyemiş dükkanından., alışveriş yaptı. Kuruyemişçiden alışveriş yapan Vika C. adlığı ürünlerin parasını dolarla ödedikten sonra parasını Türk lirası alırken kuruyemişçi Yusuf Kendirci kendisine verilen doları kontrol ettiğinde sahte olduğunu anladı.

Yusuf Kendirci bu olaydan kısa bir süre sonra kendisine ait iş yerinin başka bir şubesine gittiğinde Vika C.’’nin burada alışveriş yaptığını gördü ve kadını oyalayıp, polise ihbarda bulundu.

Yusuf Kendirci’nin ihbarı üzerine işyerine gelen polis ekipleri Vika C.’yi gözaltına alırken Gürcistan uyruklu kadının daha öncede bazı iş yerlerine giderek sahte dolarla alışveriş yaptığı ve bir döviz bürosunda para bozdurmaya çalıştığı belirlendi.

Polis ekipleri tarafından polis merkezine götürülen Vika C.’nin burada yapılan üst aramasında üzerinde sahte 50’lik banknotlar olmak üzere toplam 250 dolar ele geçirildi. İş yeri sahibi Yusuf Kendirci, Vika C. hakkında şikayetçi oldu.

Vika C. polis tarafından gözaltına alındığı ve alınan ifadesi sonrasında çıkarıldığı mahkeme tarafından serbest bırakıldığı öğrenilirken ancak sahte dolarla ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Yusuf Kendirci “Vika.C dükkana gelip 80 liralık alışveriş yaptıktan sonra bana 50 dolar verdi ve bu para sahte çıktı. Diğer şubemize gittiğimde onu tekrar gördüm. Orada da alışveriş yapınca onu oyaladım ve polise ihbarda bulundum. Polis arkadaşlar hemen geldi ve yardımcı oldu. 50 dolar zararımız var ama zamanında yakalanmasaydı zararımız 150 dolar olacaktı” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz