Bugün öğle saatlerinde Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e 300 kilometre mesafedeki Zugdidi kentinde henüz kimliği tespit edilemeyen bir kişi bankaya girerek 19 kişiyi rehin aldıktan sonra olay yerine gelen güvenlik kuvvetlerinden banka binasından uzaklaşmalarını talep etti.

Olayın duyulması üzerine Gürcistan İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, ülkenin Zugdidi kentinde kimliği henüz tespit edilemeyen bir kişinin bankaya girerek silah tehdidiyle banka çalışanlarını rehin aldığı belirtildi. Olay sonrasında özel polis kuvvetleri bankaya gönderilerek rehineleri kurtarmak için operasyon başlatıldı.

Bankada rehin tutulan bir banka çalışanı üzerinden Gürcistan Devlet Kanalına taleplerini ileten soyguncu polis kuvvetlerinin bankanın etrafından uzaklaştırılmasını ve kendisine 500 bin dolar ödenmesini aksi takdirde rehineleri öldürmeye başlayacağını söylediğini aktardı.

Soyguncunun taleplerini iletmesinin ardından banka çevresindeki zırhlı araçlar ve polis güçleri geri çekildi.

Soyguncunun talep ettiği 500 bin doları bankaya getiren polis parayı banka içerisine gönderdi. Kimliği tespit edilemeyen soyguncu daha sonra yanına 2 rehineyi alarak bir araçla olay yerinden kaçarken bankada rehin tutulan 17 kişi serbest kaldı.

Serbest bırakılan rehinelerden bazıları sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda soyguncunun talep ettiği paranın getirilmesinin ardından soyguncunun yanına 2 rehine alarak bir araçla bankadan ayrıldığını ve bankadan ayrılmadan önce 17 rehineyi serbest bıraktığını ifade ederlerken soygun esnasında kendilerine karşı soyguncunun şiddet uygulamadığını ifade ettiler.

Soygun sonrasında soygunu gerçekleştiren kişinin yanına aldığı rehinelerle nereye gittiğinin araştırıldığı öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz