GÜBRETAŞ, Türk tarımının geleceğine destek olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda GÜBRETAŞ, ziraat fakültelerinde eğitim gören başarılı çiftçi çocuklarına verdiği karşılıksız eğitim bursuna devam ediyor,

Üniversitelerde eğitim gören lisans öğrencilerinin yanı sıra belli sayıdaki tezli yüksek lisans ve doktora öğrencisine de verilen GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’na katılmak için 31 Ekim 2019 gecesine kadar internet üzerinden başvuru yapmak şart.

GÜBRETAŞ, tarım sektöründeki nitelikli insan gücünü arttırmayı ve ziraat mühendisliği eğitimini teşvik etmeyi hedefliyor. GÜBRETAŞ, bu amaçla ziraat fakültelerinde eğitim gören ve mali desteğe ihtiyacı olan belli sayıdaki çiftçi çocuğuna 2007 yılından beri burs desteği sunuyor.

Başvurularda arana şartlar ise çiftçi çocuğu olmak, ziraat fakültelerinin Bahçe Bitkileri, Tarımsal Yapılar ve Sulama, Bitki Koruma, Tarla Bitkileri, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme ile Biyosistem Mühendisliği bölümlerinden birinde lisans veya lisansüstü programa ilk kez 2019-2020 eğitim döneminde kayıt yaptırmış olmak.

GÜBRETAŞ Eğitim Bursu kapsamında bu sene lisans düzeyindeki bursiyer öğrenciler için aylık olarak 325 TL, Tezli Yüksek Lisans öğrenciler için aylık 650 TL ve doktora öğrencileri için aylık 975 TL olarak maddi yardım yapılıyor. GÜBRETAŞ Eğitim Bursu’na başvurular da halen sürüyor.

Bu yıl ziraat fakültelerinin ilgili bölümlerini bu yıl kazanarak GÜBRETAŞ Eğitim Bursu desteğinden yararlanmak isteyen öğrencilerin 31 Ekim 2019 tarihine kadar şirketin internet sitesi üzerinden burs başvurusu yapması gerekiyor.

Öğrenim dönemi süresince 9 ay ödemenin yapıldığı GÜBRETAŞ Eğitim Bursu başvuru sonuçları, 15 Kasım 2019 tarihinde şirketin internet sitesinden ilan edilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz