Barış Pınarı Harekatı’nın ana hedefinin, hiçbir etnik gruba karşı olmamak olduğunu söyleyen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, amacın terör örgütlerine karşı onları yerinde ve kaynağında etkisiz hale getirmek olduğunu söyledi. Gül, ABD ve Rusya Federasyonu ile yapılan görüşmelerin büyük bir diplomasi zaferiyle neticelendiğini belirtti.

Dünyanın, terör örgütlerini, “işime yarar”, “işime yaramaz” şeklinde ayırdığını vurgulayan Gül, Türk yargısının istediği iadeleri ciddiye almayan ülkelerin yakından görüldüğünü vurguladı.

Terör örgütlerini ayırmanın hukuk devletine yakışmayacağını ifade eden Gül bir hukuk devleti için bütün terör örgütlerinin terör örgütü olduğunu ve kategorize edilemeyeceğini söyledi, Dünyada bunun tersinin yaşandığını kaydeden Gül, “Bugün Türkiye’ye karşı insan hakları dersi vermeye çalışanların bunu yapıyor olması da kocaman bir çifte standarttır” diye konuştu. 

Terör örgütü YPG/PKK’nın Şanlıurfa Akçakale’ye düzenlediği saldırılarda, Suriye uyruklu 9 aylık Muhammed Omar’ın şehit olduğunu anımsatan Bakan Gül, bebeğin cansız bedeninin bu toprağın altına gömüldüğünü, aslında toprağa gömülenin, insan haklarından, hukuk devletinden nasibini almamış, Türkiye’ye ders vermeye çalışan, tek dişi kalmış medeniyet denilen o anlayışın kendisi olduğuna işaret etti.

Barış Pınarı Harekatı’nın Aylan bebeklerin, Muhammed Ömerlerin ölmemesi, Türkiye’de 82 milyonun huzuru ve bekası için başlatıldığını vurgulayan Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin temel yaklaşımının birliğin, huzurun, bekasının hiç kimsenin tehdit etmemesi olduğunun altını çizdi.

Gül, “radan bir tehdit, bir mermi, havan mermisi geldiğinde Türk’ü de Kürt’ü de Arap’ı da ölüyor” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz