Balıkesir’in Burhaniye ilçesi Hacıbozlar Mahallesi’nde meydana gelen olayda kendilerine miras olarak kalan bahçeyi kullanmak isteyen baba Bahri D., kendisine kalan mirası kalan mirası bir türlü paylaşamaya ve aralarında anlaşmazlık yaşayan oğulları Ramazan D. (43), Ali D., ve Aykut D. arasında bölüştürdü.
Oğullarına mirası bölüştüren baba aralarında sorun olmaması için köye kadastro görevlisi getirten baba, oğulları arasında bölüştürülen bahçeye kazıklar çaktırarak, işaret koydurttu.

Babaları tarafından kendilerine miras olarak bırakılan bahçe yüzünden sık sık anlaşmazlık yaşayan kardeşlerden Ramazan D.’nin eşi Çiğdem D kadastro görevlileri tarafından çakılan kazıkları akşam saatlerinde çıkardı. Baba Bahri D.ve çocukları Ali D. ve Aykut D. kazıkların çıkarıldığını görerek kardeşleri Ramazan D. ile kavga etmeye başladı.

Ramazan D.’nin eşi Çiğdem D. eşinin kardeşleri ile kavga ederken dövüldüğünü görerek kavgayı ayırmak için araya girmek istediği esnada kayınpederi ve kayınbiraderleri tarafından kürek ve sopayla dövülerek öldürüldü. Ramazan D. ise yaralandı.

Komşuların olayı görmesi üzerine olayı jandarma ve sağlık ekiplerine bildirmeleri üzerine mahalleye ambulans ve jandarma ekipleri sevk edildi.
İhbar üzerine mahalleye gelen Jandarma olay yerinde önlem alırken, kardeşleri tarafından darp edilen Ramazan D., Burhaniye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Çiğdem D.’yi kürek ve sopalarla vurarak ölümüne sebep olan Bahri D. ile oğulları Ali ve Aykut D., jandarma tarafından gözaltına alındı. Çiğdem D.’nin cenazesi otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz