İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) logosu bulunan bir aracın Gebze’nin Balçık Mahallesi’ndeki ormanlık alanda araçta bulunan sokak köpeklerini bırakmaya çalıştığı esnada  Gebze Belediyesi Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri personeli, bunu görerek aracı durdurarak araç içinde bulunan ne yaptığını sorması üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çeşitli yerlerden topladıkları köpekleri Gebze’ye getirip, bıraktığını öğrendi.

Gebze Belediyesi Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri personeli durumu zabıta ekiplerine bildirmesi üzerine olay yerine gelen Gebze Belediyesi zabıta ekipleri tutulan bir tutanakla olayı gerçekleştirenler hakkında idari işlem başlattı.

Yaşanan olaylardan sonra bir basın toplantısı düzenleyen Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz,”Son günlerde devamlı olarak bizim bölgemize CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından araçlarla hayvan bırakılıyor. Daha önce bu tarz şeyleri yakaladığımız halde iyi niyet çerçevesinde basına, medyaya servis yapılmadı. B olay defalarca yaşandı. Bir de bunun üstüne üstüne araçla buraya sokak hayvanlarını bırakan kişi pişkin pişkin, ‘Ben burayı İstanbul zannettim’ diye konuşuyor. Böyle bir pişkinlik olabilir mi? Bunlar bu hayvanları nereye boşalttıklarını bilmiyor olamaz. Buraya bırakılan hayvanlar kanun gereği buraya ait hayvan statüsünde değiller. Bunlar dışarıdan geldiler. Biz bu hayvanları alıp barınağa götürdüğümüz zaman onları bulundukları yerden almış sayılamayız. O yüzden de biz dışarıdan gelen hayvanları alıp, eğer kısırlaştırılması gerekiyorsa kısırlaştırmaya götürüyoruz veya barınağa gitmesi gerekiyorsa barınağa götürüyoruz dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz