İzmir ve Bodrum’da 14 Ağustos 2020 tarihinde yapılan fuhuş operasyonunda Ö.K. liderliğindeki fuhuş çetesinin 22 üyesi gözaltına alınırken fuhuş şebekesinin yabancı uyrukları kadınları 2014 yılından bu yana yurt dışından iş vaadi ile Türkiye’ye kandırarak getirdikten sonra pasaportlarına el koyarak fuhuş yaptıran çetenin lideri Ö.K., İzmir’deki evinde gözaltına alındı.

Üç ay boyunca şüphelilerin Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarağından teknik ve fiziki takibe alınmalarının ardından Gümbet ve Bitez mahallelerinde fuhuşa zorlanan ve pasaportlarına el konulan Rusya, Belarus, Kırgızistan ve Özbekistan uyruklu 29 kadın da yakalandı.

Gözaltına alınan 22 kişi “Fuhuşa teşvik, zorlama, aracılık ve yer temin etmek” suçlamalarıyla ifadeleri alındıktan sonra çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından 22 kişiden fuhuş baronu Ö.K. ile birlikte toplam 14 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Suç Gelirleri ile Mücadele Büro Amirliği ekipleri fuhuş baronu Ö.K.’nın tutuklanmasının ardından 2014-2020 yılları arasındaki banka hesaplarını incelemeye aldığında akrabaları üzerine yapılmış menkul ve gayrimenkuller olduğu ortaya çıktı.

Yapılan incelemeler sonucunda fuhuş baronu Ö.K.’nın fuhuştan kazanılan paralarla Bodrum’da bir rent a car ve Denizli’deki bir pansiyona sözlü ortak olduğu, burada parayı dönüştürerek aile fertleri üzerine mülk aldığı, bunun da 2,5 milyon TL değerinde olduğu ortaya çıkarken çalıştırdığı kadınlar sayesinde günlük kazancının ortalama 8 bin TL. olduğu belirlenirken kadınların fuhuş için anlaştıkları adreslere ulaştırılması için 5 şoför çalıştırdığı ve bu şoförlere günlük 300 lira ödediği ve fuhuştan elde ettiği mal varlığının yaklaşık 10 milyon lirayı bulduğu öğrenildi .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz