21 Temmuz 2018 günü İstanbul’un Üsküdar ilçesi Yavuztürk Mahallesi’nde bir vatandaş emniyeti arayarak mahallerinde yaşayan Güneş Karaçuban’ın öldürüldüğü ihbarında bulundu. İhbar sonrası verilen adrese giden polisler Güneş Karaçuban’ın evine gittiklerinde iki çocuk annesi kadını boğularak öldürülmüş bir vaziyette buldular.

Polisler Güneş Karaçuban’ın imam nikahlı eşi Sabri Barcağ’ı gözaltına aldılar. Sabri Barcağ emniyette verdiği ifadesinde “Eşim eve sabaha karşı 5’te geldi. Kendisine nerede kaldığını sorduğumda bana ‘hayatıma karışamazsın’ dedi. Kendimi kaybettim o anda ve boğazını sıktım ve öldürdüm” dedi. Tutuklanarak cezaevine gönderilen Sabri Barcağ mahkemeye gönderdiği bir mektupta “eşim bana sevgilim var diyerek bana bıçakla saldırdı. Bende kendimi korumak isterken eşimi boğarak öldürdüm” dediği ileri sürüldü.

İmam nikahlı eşi tarafından boğularak öldürülen Güneş Karaçuban’ın kardeşi Bilal Karaçuban “Ablam şiddet gördüğü için bir süre kadın sığınma evinde kaldı. Bir yıl sonra kardeşimi evimize geri getirdim. Sonra Sabri defalarca ablamı almak istedi. Bir daha şiddet uygulamayacağını diye söz verdiği için ablamın geri dönmesine izin verdik. Daha sonra Sabri kumarda 50-60 bin lira para kaybedince ablamı fuhuşa zorlamış. Ablam öldürülmeden bir hafta önce yeğenim beni arayarak ‘halama fuhuş yaptırılıyor’ dedi. Sabri’nin çalıştırdığı kahveye gittiğimde kendisine ablamın  gecenin bir vakti eve neden gelmediğini kendisinin hiç mi merak etmediğini sorduğumda bana ‘bir şey olmaz gelir’ dedi. Sabah ablam eve geldi ve bana Sabri’nin kendisine zorla fuhuş yaptırdığını söyleyince polisi arayarak ihbarda bulundum” dedim.

Daha sonra 5 Aralık günü İstanbul Anadolu 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın karar duruşmasında haksız tahrik altında cinayet işlendiğini düşünen savcı 12 ila 18 yıl arasında hapis cezası verilmesini isterken daha sonra haksız tahrik indirimi yapılarak cezası 15 yıla düşürüldü.  Şimdi ablamı döven, fuhuşa zorlayan ve öldüren adam 9 yıl sonra aramıza katılacak. Bu nasıl adalet! diyerek haykırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz