C.A adındaki bir vatandaşı FETÖ üyeleriyle ticaret yaptığınız için hesabınızdaki tüm parayı teslim etmeniz gerekir diyerek C.A.’nın hesabında bulunan 92 bin lirayı kendi hesabına aktartan dolandırıcı Cihan D. yargılandığı Doğubeyazıt Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 6 yıl 8 ay hapis ve 154 bin 580 TL adli para cezasına mahkum etti. Kendilerini jandarma ve polis olarak tanıtarak ulaştıkları kişileri terör örgütüyle bağlantıları olduklarına inandırarak yüklü miktarda dolandıran kişilere Doğubeyazıt Ağır Ceza Mahkemesi verdiği ceza emsal teşkil edecek ve gözlerini korkutacak bir karara imza attı.

C.A. adındaki vatandaşı arayarak kendisini Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan bir polis olarak tanıtan Cihan D. telefonda C.A. adındaki vatandaşı ikna ederek bankada bulunan tüm parasını çektirdikten sonra parasını kendisinin yönlendirdiği bir yere bırakmasını sağlamıştı. Doğubeyazıt Ağır Ceza Mahkemesi verdiği kararda C.A. adlı kişiden dolandırılan paranın iki katı para cezası vererek bunu 24 ay taksitle ödemesine karar verdi.

Doğubeyazıt Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen karar önce istinaf mahkemesine götürüldü. Doğubeyazıt Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararı haklı bulan Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi bu verilen kararı onayladı. Sanık Cihan D. hakkında verilen kararı ağır bularak temyiz hakkını kullanarak Yargıtay’a müracaat etti. Cihan D.’nin itirazını inceleyen Yargıtay 15. Ceza Dairesi istinaf mahkemesinin ve yerel mahkemenin kararını haklı bularak, temyiz talebini reddetti. Bu şekilde mahkemenin verdiği karar Yargıtay onayıyla kesinleşti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz