Daha göreve gelmeden Comolli ile ön çalışmalara başlayan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç bu kez takımın başına daha büyük bir ismi sportif direktör olarak getirmek için kolları sıvadı. Önümüzdeki sezonun planlamasını şimdiden yapmaya başlayan Ali Koç Avrupa futbolunda deneyimiyle ön plana çıkan isimlerle görüşüyor. Dünyanın sayılı sportif direktörlerinden biri olan Barcelona’nın eski sportif direktörü Aredo Braida ile ilk temas kurularak görüşmelere başladı. Ali Koç’un birebir görüştüğü Ariedo Braida daha önce Milan’da büyük bir başarı yakalamış ve Barcelona’nın radarına yakalanmış ve Barcelona’da sportif direktörlük yaparken Katalan kulübü ile 12 Ağustos 2019 tarihinde yollarını ayırmıştı.

Görev yaptığı kulüplerde transferlerde büyük bir başarı yakalayan Ariedo Braida hem Milan’da hem Barcelona’da sadece A takıma değil alt yapıya da gelecek vadeden bir çok futbolcunun transferini gerçekleştirmişti.

Koç grubunun Barcelona ile yaptığı sponsorluk anlaşması sayesinde iki kulüp arasında sağlam ilişkiler kurulmuştu. Koç grubunun bu sponsorluğunun ardından bir çok futbol adamı ile kolay bir şekilde irtibata geçen Ali Koç Ariedo Braida ile gerçekleştirdiği görüşmelerde fikir alışverişlerinde bulundu.

Yapılan en son toplantıda alınan karar gereği daha sonra tekrar şartları görüşmek için ayrılan ikili ilerleyen günlerde tekrar bir araya gelecekler. Ariedo Braida  2015 yılında Barcelona’da göreve gelmiş ve 4 yıl bu görevi başarı ile yürütmüştü. Geçtiğimiz yıllarda ünlü sportif direktörünün adı Galatasaray ve Beşiktaş ile anılmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz