Bursa’nın Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi’nde 13 Haziran günü meydana gelen olayda Sezgin Özfındıkkıran girdiği tekel bayisinde bayi sahibi Yılmaz Aslankılıç’ı pompalı tüfekle öldürdükten sonra olaydan sonra kaçtı. Polis ekipleri saldırıyı düzenleyen, Sezgin Özfındukkıran’a yardım ettikleri tespit edilen Yiğit Kaysuk ve Ahmet G.’ ile birlikte saklandıkları evde yakalayarak, gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Sezgin Özfındukkıran ile Yiğit Kaysuk tutuklandı, Ahmet G. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İşlenen cinayetle ilgili olarak hazırlanan savcılık iddianamesinde i Özfındukkıran’ın verdiği ifadesinde “Cezaevinde yatarken kızıma Görükle’deki tekel bayinde çalışan Muhammet isimli biri tecavüz ettiğini öğrendim. Cezaevinden çıkınca bunu yapanı cezalandırmaya karar verdim. Tekel bayisine giderken kızımın kayınbiraderi Yiğit’e, ‘Bir alacağım var’ deyip, ‘Görükle’ye birlikte gitme teklifinde bulundum. Tekel bayisine girmeden önce araç içerisinde bulunan pompalı tüfeği alarak içeri girdim ve bir el ateş ettikten sonra olay yerinden ayrıldım” dediği öğrenildi

İddianamede, cinsel saldırıya uğradığı öne sürülen G.K.’nin aslında cinsel saldırıya uğramadığı öğrenilirken G.K.’nın savcılıkta verdiği ifadesinde “Eşim bir suçtan dolayı cezaevine girince Muhammet D. ile tanıştım ve aramızda bir ilişki yaşanmaya başladı. Muhammet evimde cep telefonunu unutmuştu ve bu telefonu kayınbiraderim Yiğit Kaysuk bulmuş.  Benim Muhammet ile birlikte çekilmiş samimi pozlarımı cep telefonunda görünce beni “ağabeyimi aldattın’ diyerek, beni dövdü. Durumdan babamın bu şekilde haberi oldu. Babam tarafından öldürülen Yılmaz Aslankılıç ile aramda hiçbir şey yaşanmamıştır. Babam sanırım yanlış yönlendirilmiş olabilir” dediği öğrenildi.

İddianame, Bursa 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Şüphelilerin yargılanmasına önümüzdeki ay başlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz