Aydın’ın Koçarlı ilçesi Hacıhamzalar Mahallesi’nde 4 Eylül günü meydana gelen olayda besicilik yapan Orhan Terzi ve oğlu İsa Terzi arasında ahırda para yüzünden tartışma başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine ahırda bulunan av tüfeğini alan baba Orhan Terzi oğluna ateş ederek öldürdü. Orhan Terzi olay sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilirken oğlu İsa Terzi’de toprağa verildi. Orhan Terzi hakkında Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakkında “yakın akrabayı kasten öldürme” suçundan hazırlanan iddianame kabul edildi.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede cinayete tanık olan anne Adviye Terzi’nin polise verdiği ifadede “ Kocamla oğlum para yüzünden tartıştılar. Kocam oğluna sopa ile üzerine yürüyünce araya girdim ve onları ayırdım. Oğlum da hayvanların yiyeceklerini hazırlamak için yem kırma makinasının başına gitti. Bu sırada eşim elinde bir av tüfeği ile gelerek oğluma “şimdi senin canını alacağım” dedi. Oğlum da “baba elini kana bulama” dediği sırada kocam ateş etti. Tüfekten çıkan saçmalar oğlumun göğsüne geldi ve yere düştü. Eşim yere düşen oğlumun yanına gelerek “sen daha gebermedin mi?, dedi ve bir el daha ateş ettikten sonra tüfeğinin dipçik kısmı ile oğlumun yüzüne vurmaya devam etti” dedi.

Eşi hakkında şikayetçi olduğunu, eşinin iddia ettiği gibi oğlunun babasına el kaldırmadığını da ifadesine ekledi.

Emniyette oğlunu öldüren baba Orhan Terzi verdiği ifadesinde “ Bankaya olan borçlar için traktör ve otomobilimi satmam oğlum karşı çıktı ve bu yüzden tartıştık. Sonra beni dövmeye kalktı. Bende sinirlerime hakim olamayarak av tüfeği ile oğlumu vurdum, pişmanım” dediği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz