Bankalara yapılan kredi başvurularında cinsiyet gözetmeksizin işlemler yapılmaktadır. Çalışan ve gelir belgesi bulunan bay ve bayanlar kredi notu sorgulamasından uygun bir skora sahip olduklarında rahatlıkla banka ürünlerinden yararlanabilir. Ancak ev hanımı olan kadınların kredi çekmeleri için bazı şartların yerine gelmesi gerekiyor. Kadınlar için bankaların yapmış olduğu özel kampanyalar sayesinde kredi kullanmak daha kolay hale gelebiliyor.

Kadınlara Kredi Veren Bankalar
Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların pek çoğu SGK’ya kayıtlı çalışmakta olan bayanlarla çalışma taraftarıdır. Bankaların ürünlerinden yararlanmak isteyen ev hanımlarının sigortalı bir işte çalışmadığı göz önüne alındığındaysa kredi başvurusundan olumlu yanıt alabilmek için bazı durumlar bulunuyor. Sigortalı işte çalışmayan kişiler için bankalar kredilerin ödenmesinde sorunlar yaşanabileceğini düşünüyor. Bu düşünceye bağlı olarak da ev hanımı kadınların başvuruda bulunacağı zaman kendi isimlerine kayıtlı gayrimenkul olması ya da belirli bir oranda banka hesabında paranın olmasını ön görüyor. Bu sayede banka ödemelerin düzenli yapılabileceğine dair düşünceye sahip olarak ev hanımlarına da kredi kullandırabiliyor. Aynı zamanda başvuru sahibi bayanın daha önce bankalarla sorun yaşamamış olması da önemlidir. Kredi notu sorgulaması yapıldığında sorunla karşılaşılması durumunda ev hanımları dahil olmak üzere kredi başvurusundan olumlu yanıt alamamaktadır.

Ev Hanımlarına Kolay Kredi Veren Bankalar

Ev hanımı kadınların kredi çekerken tercih edebileceği bankalar arasında Denizbank, İş Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası, HSBC bulunuyor. Bu bankalar özel olarak ev hanımlarına kredi sunmaktadır. Sunulan kredilerin içerikleri birbirine benzese de bazı noktalarda değişkenlik göstermektedir. İsmi geçen bankalarla görüşerek özel şartları öğrenebilir, başvurularınızı yapabilirsiniz. Yapılan başvuru sonrasında olumlu yanıt aldığınızda banka şubesine giderek çekeceğiniz tutar dahilinde kredi taksitlendirmesi yapabilirsiniz. Ev hanımlarına sunulan kredilerin pek çoğu oldukça avantajlı oluyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz