Üniversite öğrencisi N.P., kendisine ait uygunsuz görüntüleri eski erkek arkadaşı H.G.’nin cep telefonu kamerasıyla gizlice çekerek, şantaj yaptığı ve ardından sosyal medya hesabından yayınladığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. H.G hakkında Mersin 21’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘müstehcenlik’ suçundan dava açıldı. İlk duruşmada askeri görevini yaptığı için H.G. katılmazken görüntüleri yaymasında yardımcı olduğu iddia edilen M.K.’nin ikinci duruşmada hazır edilmesine karar verilip, duruşma ertelendi.

Bugün görülen davanın ikinci duruşmasına sanıklar, her iki tarafın avukatları, tanık olarak da N.P.’nin annesi A.T. katıldı. H.G. mahkemede söz alarak söz konusu görüntüleri N.P’nin isteği üzerine çektiği ve daha sonra bu görüntüleri kendisine Whatsapp üzerinden gönderdikten sonra sildiğini öne sürerek “Kendi isteği ile birden fazla görüntüsünü çektim ve kendisine gönderdikten sonra sildim. Daha sonra ilişkimiz bitti. N.P yaşadığım köye gelerek bana bıçak çekti. Ben o görüntüleri kimseyle de paylaşmadım. O dönem yaşının 18’den büyük olduğunu sanıyordum” dedi.

Görüntüleri paylaşmakla suçlanan M.K. ise verdiği ifadesinde “Bana o görüntüler tanımadığım bir kişi tarafından gönderildi ve altına ‘Senin arkadaşın da böyle çıktı, dikkatli ol’ diye not düşüldü. O görüntüleri hafıza kartıma kopyaladım. Daha sonra H.G. bana gelerek .N.P. ile ilgili deliller aradığını söyledi. Ben de galeri kontrol edince o fotoğrafları bulup verdim. Ben delil olarak kullanması için bir tane fotoğraf verdim” diye konuştu.

Duruşmada tanık olarak dinlenen N.P.’nin annesi A.T. ise “Kızım bir gece evde sanıklarla telefonla görüntülü olarak tartışıyordu. H.G.’nin kızıma ‘Eğer benimle birlikte olmazsan senin bütün görüntülerini ve fotoğraflarını ailene söylerim’ diyordu. Olaydan sonra kızım içine kapandı. Benimle bile konuşmuyordu. Psikolojisi bozuldu” dedi.

Tarafları dinleyen mahkeme heyeti, eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Mahkeme ayrıca N.P.’nin suçtan zarar gördüğüne kanaat getirerek, davaya katılma talebini kabul etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz