Mersin’de yaşayan Burak Etiler ile Nida Nur Yıldız çifti 2018 yılında evlendikten sonra aralarında meydana gelen şiddetli geçimsizlik yüzünden çift, 10 Ocak 2019 günü boşandı.  Burak Etiler eşi ile boşanma aşamasında iken eşi Nida Nur Yıldız’ın mahrem görüntülerini cep telefonundaki mesajlaşma uygulamasından arkadaşlarının olduğu gruba gönderdiği iddia edildi. Eski eşinin kendisinden habersiz resimlerini paylaştığını kendisine gelen mesajlarla öğrenen Yıldız daha sonra da 3 farklı kadınla çekilmiş görüntülerini de buldu. Kendisinin mahrem görüntüleri ve eşinin başka kadınlarla çekilen fotoğraflarını toplayan Yıldız, savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yürütülen soruşturma sonunda Burak Etiler hakkında ‘Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek’ suçundan dava açıldı.

Mersin Adliyesi 15’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde tutuksuz olarak yargılanmasına başlanan Burak Etiler’in davanın ikinci duruşmasında Burak Etiler’e ‘Özel hayatın gizliliği ve kişisel verileri ihlal’ suçundan 2,5 yıl hapis cezası verildi. Mahkemede heyeti ayrıca Burak Etiler’in iş arkadaşları V.Ö., A.A. ve S.Ç. hakkında ise yalancı tanıklıktan Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulacağı öğrenildi.

Mahkeme çıkışında açıklama yapan Nida Nur Yıldız “Savcılığa yaptığımız müracaat sonrasında iddialarımız mahkeme tarafından doğrulandı. Eski eşimin bu suçlarını ispatladığım için çok rahatladı. Eşim için yalancı şahitlik yapanlar hakkında da mahkeme suç duyurusunda bulundu. Başıma bir şey gelmesinden dolayı korkuyorum ama başına böyle şeyler gelen kadınlar asla sessiz kalmasın Hak yerini buldu. Çok şükür ki anlımın akıyla çıktım” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz