İstanbul Küçükçekmece’de 2020 yılının Kasım ayında meydana gelen olayda Hüseyin Kurt, eve geldiğinde karısı Zeynep Kurt’un hareketlerinden şüphelendi. Evin içerisinde başka birisine ait bir erkek montu gören Hüseyin Kurt evinin içinde adamı aramaya başladı. Yatak odasının dolabını açtığında Aytuğ Demirtuğ’u gören Hüseyin Kurt adamı öldüresiye dövdü.

Aykut Demirtuğ’u ve eşini yatak odasına kilitleyen Hüseyin Kurt, akrabalarını arayarak durumu anlatırken, yatak odasında kilitli bulunan Zeynep Kurt ve Aykut Demirtuğ, 5’inci kattan atladı. Zeynep Kurt olay yerinde hayatını kaybederken, Aykut Demirtuğ kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı.

Hüseyin Kurt hakkında eşi Zeynep Kurt ve arkadaşı Aykut Demirtuğ’un, korkup kaçarken balkondan atlayarak ölmelerine neden olduğu iddia edilen tutuksuz sanıklar Hüseyin Kurt ile olay sırasında evine çağırdığı Engin Cuğ ile ilgili karar çıktı.

Mahkemeye sunulan iddianamede Zeynep Kurt ile sanık Hüseyin Kurt’un evli ve iki çocukları olduğu, diğer maktul Aykut Demirtuğ’un ise Zeynep Kurt’un anne ve babasıyla aynı mahallede ikamet ettiği, ailelerin görüştüğü yer alırken sanık Hüseyin Kurt hakkında olası kasıtlı öldürme suçundan 40 yıldan 50 yıla kadar hapis cezası isteniyordu.

Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi Hüseyin Kurt hakkında beraat kararı verirken mahkemenin verdiği bu karara Aykut Demirtuğ ve Zeynep Kurt’un ailelerin tepki gösterdikleri ve olayı istinaf mahkemesine götürecekleri öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz