Şanlıurfa’nın Akşemsettin Mahallesi’nde meydana gelen olayda İlyas Arık Suriye uyruklu imam nikahlı eşi Mırvet N’e  günlerce şiddet uyguladı. Suriye uyruklu eşini çatıya kurduğu barakaya bağlayarak elleri zincirle bağlanan, sopayla dövülüp, kerpetenle tırnakları çeken İlyas Arık komşularının ihbarı üzerine gözaltına alınırken Mırvet N ambulansla hastaneye kaldırılarak yoğun bakım ünitesinde bakım altına alındı. Gözaltına alınan İlyas Arık ise sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İlyas Arık, hakkında hazırlanan iddianame Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Hazırlanan iddianamede şiddet sırasında kullanılan zincir, tornavida, pense, anahtar ve sopalar silah olarak kabul edilirken tutuklu Arık’ın 34 yıla kadar hapsi istendi. İddianamede ayrıca İlyas Arık’ın  şiddet uyguladığı Mırvet N.’nin ayrıldığı sırada yanına sığındığı iş arkadaşını ve patronunu cep telefonuyla görüntülü arayarak, “Bakın ben bu kadını dövüp ne hale getirdim” dediği de yer aldı. Bu görüntüler üzerine olayın ihbar edildiği belirtilen iddianamede ayrıca, tanık olarak dinlenen kadın ve patronun telefonun ekran görüntülerinin alındığı kaydedilirken polislerin geldiğini gören İlyas Arık’ın darbettiği kadını zincirlerini sökerek sokağa attığı ve kaçtığına da iddianamede yer verildi.

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede ayrıca Suriye uyruklu kadının vücudundaki darp izlerinin yaşamını tehlikeye sokacak derecede olduğu, basit tıbbi müdahalelerle tedavi edilemeyeceği ve müştekinin çok sayıda kemiğinin kırık olduğu belirtildi.

Bu arada, hastanede tedavisi tamamlanan Mırvet N. ile kız bebeği, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından korumaya alındı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz