Kayseri’de yaşayan 30 yaşındaki Cevahir Çay, kendisine şiddet uyguladığı gerekçesi ile 10 yıllık eşi olan oto lastik tamircisi 35 yaşındaki Mustafa Çay hakkında korunma kararı alınması için mahkemeye müracaat etti.

Cevahir Çay’ın bu talebi üzerine mahkemenin Mustafa Çay hakkında 1 hafta evden uzaklaştırma cezası verdiği günün ertesi sabahı  Mustafa Çay evinin önünde eşinin dışarı çıkmasını bekledi.

Cevahir Çay çocuklarını okula gönderdikten sonra alışveriş yapmak için çarşıya çıktığında otobüs durağında eşinin evden çıkmasını bekleyen Mustafa çay otobüs durağının yanına giderek eşi ile konuşmak istedi. Eşinin konuşma talebini red etmesi üzerine üzerinde taşıdığı bıçağı eşi Cevahir Çay’ın kalbine sapladı.

Olay sonrasında çevrede bulunan vatandaşlar polis ve sağlık ekiplerine haber verirken yaralı kadına yardım etmek isteyen vatandaşlara da Mustafa Çay elindeki bıçakla tehdit ederek  kimseyi yaklaştırmadı. Vatandaşların ihbarı olay yerine gelen polisler, Mustafa Çay’ı elindeki bıçağı alarak etkisiz hale getirdi.  Sağlık ekipleri de Cevahir Çay’a ilk müdahalesini olay yerinde yaptıktan sonra ambulansla hastaneye kaldırılırken, yolda hayatını kaybetti. Polisler tarafından gözaltına alınan Mustafa Çay adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Mahkeme heyeti hakkında son savunması sorulan Mustafa Çay” eşimi öldürmek için tasarlamadım. Olay sonrasında ölmesi için başında bekledim” derken Cevahir Çay’ın anne ve babası damatlarının kızlarını tasarlayarak öldürdüklerini ifade ettiler.

Mahkeme tarafından Mustafa Çay eşini canavarca hisle acı çektirerek öldürme suçundan ömür boyu ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırırken mahkeme heyeti Mustafa Çay hakkında tahrik ve iyi hal indirimi uygulamadı.

Mahkeme heyetinin verdiği karar sonrasında Cevahir Çay’ın annesi S.A. mahkeme salonunda baygınlık geçirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz