Aksaray’ın Yavuz Sultan Selim Mahallesinde meydana gelen olayda Ahmet B. kendisinden boşanmak isteyen eşi Nurcan B. ile önce tartıştı ve ardından çocuklarının önünde eşini sandalye ile darp etti.

Kocasının kendisini darp etmesi üzerine Nurcan B. babası Süleyman K. ve ağabeyi Fatih K. ‘dan yardım istedi. Olayı öğrenen ve ortalığı sakinleştirmek için kızının evine giden baba Süleyman K. damadı ile konuşmak istediği esnada damadı Ahmet B.’nin sobanın üzerinde bulunan kaynar su dolu güğümü kayınpederi ve kayınbiraderinin üzerine dökerek kaynar su ile haşladı.

Ahmet B.’nin kaynar sulu saldırısı sonrasında baba ve oğul vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı. Olayı gören komşuların ihbarı üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edilirken olay yerine gelen polis ekipleri devam eden kavgayı ayırırken 112 Acil Yardım Ekipleri kaynar su ile yaralanan baba ile oğlu ve kocası tarafından darp edilen kadını Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisine ambulanslarla kaldırdılar. Yaralılara burada yapılan ilk tedavi sonrasında durumları iyi olduğu tespit edilen Süleyman K., Fatih K ve Nurcan B.’nin ifadeleri alınmak üzere Polis Merkezi Amirliğine getirildi. Olayı gerçekleştiren Ahmet B. gözaltına alırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Olay sonrası açıklama yapan Nurcan B. “ Eşim bana devamlı şiddet uyguluyordu. O gün kendisine ayrılmak istediğimde bana sandalye fırlattı, kafama saksı attı. Durumu aileme bildirdim, ailem gelince de onları kaynar su ile yaktı. Daha sonra da onları öldürmekle tehdit etti. Ölüm korkusu ve çocuğum yüzünden kendisinden ayrılamıyorum. Ne olur ceza alsın da ben de kurtulayım” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz