5 Eylül 2020 tarihinde İzmit’te, meydana gelen olayda müezzin Zülküf Güneş ile vaiz eşi Özlem Güneş arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine Zülküf Güneş, eşini boğarak öldürdükten sonra polisi arayarak, durumu bildirdi. Eşini bıçaklarken sol bileğinde ve boğazında bıçak yaraları olan Zülküf Güneş, hastanedeki tedavisinin ardından tutuklanıp, cezaevine gönderildi.

Verdiği ifadesinde Zülküf Güneş’in eşinin kendisine saldırdığını iddia ederken Zülküf Güneş’in vücudundaki yaraları inceleyen Adli Tıp Kurumu doktorları, cezadan kaçmak amacıyla kendisi tarafından yapıldığını belirledi.

Yargılanmasına Kocaeli 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edilen Zülküf Güneş duruşmaya SEGBİS sistemi ile katılırken duruşmada tanık olarak dinlenen avukat E.K., “Güneş çifti bana anlaşmalı boşanma konusunda geldiler. Görüşmemiz sırasında aralarında tartışma çıktı ve Zülküf, Özlem’in boğazını sıkarak boğmaya çalıştı. Onu polisi aramakla tehdit ederek dışarı çıkarttık. Bir süre sonra Özlem de gitti ancak Zülküf asansörde saklanmış. Özlem gelince de onu darbetmiş” dedi. 

Mahkemede tanık olarak dinlenen çiftin 11 yaşındaki oğulları da “Olay gecesi uyuduğum için olayın nasıl olduğunu bilmiyorum. Ama babam annemi devamlı olarak döver ve kendisine küfrederdi. Babam bizimle ayrı kaldığı zamanlarda faturaları ödemez ve bizleri kendisine mahkum etmeye çalışırdı. Annem öldürülmeden önce babam benden annemin beni dövdüğüne dair yalan ihbarda bulunmamı istedi. Eğer öyle bir şey yapmazsam kendisini göremeyeceğimi söyledi. Ama olay günü annemle babamın arası çok iyiydi” dedi.

Mahkeme heyeti, tarafların savunmalarını hazırlayabilmeleri için duruşmayı erteledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz