Ermenistan  ile Azerbaycan arasında yapılan ateşkesi ihlal ederek gece boyunca Gence kentine füze yağdırarak sivilleri katleden Ermenistan, bu saldırılarının ardından kendisini masum göstermek adına uluslararası arenedaki manipülasyon çabalarını da sürdürüyor.

Ateşkesi ihlal eden Ermenistan’ın işgalci olduğunu ve sivil halka bomba yağdırmasını örtbas etmeye çalışırken İtalyan gazetesine röportaj veren Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türkiye’nin de adını kullanarak gerçek dışı iddialarda bulundu.

İtalya’nın köklü gazetelerinden La Repubblica’ya konuşan Paşinyan, Ermenistan’ın soykırım tehdidi altında olduğunu Türkiye’nin Azerbaycan’a verdiği meşru destek yüzünden zor durumda kaldıklarını açıklayarak tüm dünyaya aslında kendi yapmış olduğu sivil katliamı ve işgalciliği görmezden gelen bir tavır sergilemesi gözlerden kaçmadı.

Gazeteye yaptığı açıklamasının devamında Türkiye’nin Azerbaycan’a saldırılarına destek verdiğini ve askeri düzeyde yanında olduğunu göstermiştir derken kendilerinin gece boyunca Gence’ye yaptıkları zulmü görmezden gelmeye devam etti.

Ermenistan Başbakanı Paşinyan “ Dağlık Karabağ konum olarak Türkiye’nin yayılmacılığının önündeki son engeldir. Bu engeli kaldırdıkları takdirde Türklerin 17 yüzyılda Osmanlı İmparatorluğu dönemindeki gibi Viyana kapılarına kadar dayanacaktır” dedi.

İSLAM KORKUSUNU KÖRÜKLEYEREK DESTEK ARIYOR

Bölgede var olduğunu iddia ettiği cihatçıların, büyük bir tehlike yarattığını söyleyen Paşinyan, sözde cihatçıları da Türkiye’nin eğittini söyledi. “Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin bağımsızlığı tanınmazsa bu,  Ermenilere yönelik yeni bir soykırımın öncüsü olacaktır ” diyen Paşinyan, kaybettiği uluslarası desteği, sahte soykırım iddiarıyla kazanmak istediğini kanıtladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz