Bursa’nın Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi’nde meydana gelen olayda çalıştığı iş yerinde geçirdiği kaza sonrası iş yerini mahkemeye vererek dava açan ve 40 bin lira tazminat alan M.Ö. adlı gencin birlikte yaşadığı sevgilisi E.B. kız arkadaşı S.G. ile birlikte sevgilisinin kazandığı tazminatı çalmak için yaptığı planın başarısız olması üzerine aynı apatta birlikte kaldığı T.A., F.Y., S.G. ve S.E. adlı erkek arkadaşlarından yardım istedi.

E.B adlı kız erkek arkadaşları ile plan yaparak M.Ö.’nün uyumasının ardından erkek arkadaşlarını arayarak kaldıkları aparta girmelerini sağladı. İçeri giren 4 şüpheli apart içinde tazminat parasını aradılar. Parayı bulamayan 4 kişi ve sevgilisi  M.Ö. adlı genci uyandırarak başına silah doğrultarak üzerinde bulunan 400 lira nakit para ve cep telefonunu aldıktan sonra 40 bin liranın nerede olduğunu sordular. M.Ö. ise tazminattan kazandığı 40 bin liranın resepsiyonda olduğunu söylemesi üzerine gaspçılar M.Ö. ile birlikte resepsiyona inerek parayı ararlarken M.Ö. adlı genç bir fırsatını bularak kaçarak polise sığındı.

M.Ö.’nün şikayeti Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, M.Ö.’yü gasp eden E.B. ile suç ortakları S.G., S.E., F.Y. ve T.A.’yı yakalayarak gözaltına alırken emniyette işlemleri tamamlanan 5 kişi adliyeye sevk edilirken şüphelilerin 4’ü tutuklanırken T.A. adlı şüpheli serbest bırakıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz