Konya Mevlana Meydanı’ndaki Toplu Açılış Töreni’nde  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açılışa gelen vatandaşlara konuştu.

Yeni bir parti için start veren eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun memleketi Konya’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a halk aşırı ve yoğun bir sevgi gösterisi yapılırken miting alanının tamamen dolmuş olması gözlerden kaçmadı. 

 7 Haziran – 1 Kasım arasındaki süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Ahmet Davutoğlu’nun açıklamalarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan tehditle siyaset yapılmayacağını söyledi.

Yeni parti kurma hazırlıklarında olan Davutoğlu’nun çalışmalarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce de bizden ayrılanlar bu tarz hamleler yapmaya kalktılar ama Allah’a hamd olsun bu oyunların hiç biri tutmadı. Seçime giderlerse gittikleri tek yer sandığın en dibinden başka bir yer olmayacaktır diyerek adeta Davutoğlu’na gönderme yaptı.

“Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayımı seçim öncesi buraya geldim ve size emanet ettim. Sizler de bu emanete gereken önemi gösterdiniz. Başkanımız çok çalışkan ve azimli bir genç. Size ve Konya’ya büyük hizmetler vereceğine inancım sonsuz” dedi.

KONYA’YA METRO MÜJDESİNİ VERDİ

Mitinge gelen vatandaşlara “Sizlere ilk müjdemi vermek istiyorum. Çok kısa bir süre içinde Konya’da metrosunun yapımına başlanacak. Metro hattının ilk etabının ihalesi Eylül ayında yapılacak. Konya’ya ileriye dönük ciddi yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Daha önce su arıtma tesis ve mavi tünel içme suyu tesislerini açarken Konya’ya 645 milyon lira yatırım yaptık. Kısa bir süre sonra da büyük ve güzel bir millet bahçesi yapacağız ve bunu hizmete açacağız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz