Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Barış Pınarı Harekatı’na yönelik olarak yaptığı değerlendirmede, Türkiye’nin kendi güvenliğini sağlaması, sınırlarını koruması ve vatandaşının can güvenliğini sağlaması için askeri harekatı yapmasının hakkı olduğunu söyledi.

Erbakan, bazılarının belli bir hedef doğrultusunda bazılarının ise gaflete düşmelerinden dolayı Milli Görüş denilen şeyin modasının çoktan geçtiğini, devrinin kapandığını söylediğini bildiren Erbakan, bu kişilerin yanıldığını söyledi.

Erbakan. Milli Görüş’ün modasının ne zaman geçeceği ile ilgili olarak da, “İnsanlık için adaletin, refahın, huzur ve barışın, insan haklarının izzet, onur ile saygının modası ne zaman geçerse, Milli Görüş’ün modası da ancak o zaman geçer” ifadelerini kullandı.

Erbakan, bunun anlamının Milli Görüşün modasının kıyamete kadar geçmeyeceği olduğunu belirterek, “Çünkü adaletin, kul haklarının modası geçmez” diye konuştu.

Erbakan, Barış Pınarı Harekatı’nın Suriye’nin kuzeyindeki terörist grupların sınırlarımızda tehdit oluşturmasını ve terör koridorunun önlenmesi amacı ile yapıldığını belirterek, Türkiye’nin bu harekatı yapmakta sonuna kadar haklı olduğunu bildirdi.

Erbakan, Barış Pınarı Harekatı’na başından sonuna kadar millet olarak, Yeniden Refah Partisi olarak, devletin, Mehmetçiğin ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin arkasında yer aldıklarını vurguladı. Erbakan, “Her zaman olduğu gibi bu operasyon süresince de Allah Mehmetçiğimizi daima korusun ve muzaffer eylesin diye dua ettik” dedi.

Fatih Erkakan, vatan, millet, bayrak ve dava için Milli Görüşçüler olarak her zaman şehit olmaya hazır olduklarının da altını çizdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz