İstanbul Pendik ilçesinde meydana gelen olayda konuşma ve işitme engelli Emrullah Temiz adlı bir vatandaş kendisi gibi engelli olan bir grup tarafından darp edildi. Emrullah Temiz’i darp eden gruptaki saldırganlardan birisi olayı sosyal medyada canlı yayında yayınladığı öğrenilirken yaşanan olay sonrasında bir kişi gözaltına alınırken Emrullah Temiz adlı engelli gencin annesi oğluna saldıran tüm saldırganların cezalandırılmasını istedi.

Edinilen bilgilere göre Emrullah Temiz internet üzerinden tanıştığı bir kız ile bir ay aynı evde yaşadığı, kız arkadaşının cep telefonundan başka birisi ile görüntülü sohbet etmesi üzerine aralarında tartışma yaşandıktan sonra ayrıldıkları öğrenildi. Temiz ailesinin iddialarına göre Emrullah’ın ayrıldığı kız arkadaşının oğullarına seni dövdüreceğim diye mesaj attığı ifade edildi.

Emrullah Temiz eski ayrıldığı kız arkadaşı ile ortak arkadaşı olan bir arkadaşını Sultanbeyli’de ziyarete gittiği esnada kendisi gibi engelli bir grup tarafından saldırıya uğradıktan sonra aynı grup tarafından zorla bir otomobile bindirilerek Pendik’te bulunan bir parka götürüldü.
Parkta engelli gruptan bir kişi Emrullah Temiz’e bıçak çekerek saldırdığı esnada başka bir saldırganda Emrullah Temiz’in yediği dayağı ve son halini başka birisine izlettiği öğrenildi.

Saldırı sonrasında Emrullah Temiz’in kendisi gibi engelli olan bir arkadaşı engelli gruptan dayak görüntülerini çeken ve paylaşan kişi ile yaptığı görüşmede görüntüleri çeken saldırganın olayı tüm detayları ile anlattığı ve Emrullah Temiz’in yüzünün kanlar içinde olduğu halinin çekilmiş fotoğrafını paylaştığı öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz