İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde 29 Eylül  günü meydana gelen olayda İstanbul evinden çıkan Elif Ç., saat 03.00 sıralarında 34 JT 2573 plakalı otomobille hastanede yatan annesine ziyaret etmeye gitti. Aracı ile Hekimbaşı Çiftlik Caddesi’ne geldiği esnada daha sonra engelli olduğunu öğrendiği  E. T. ve kimliği belirsiz üç kişii Elif Ç.’nin otomobilini durdurarak Sancaktepe’ye gitmek istediklerini belirterek E.T. adlı kişi ., Elif Ç.’nin aracına bindi. Bir süre gittikten sonra E. T., Elif Ç.’ye iddaiya göre ‘Sen bu yolları bilmezsin’ diyerek direksiyona geçmek istedi.

Elif Ç. aracından inerek otomobili kullanması için E.T.’ye izin verdikten sonra aracın yakıtının azaldığını söyleyerek bir benzin istasyonundan yakıt aldırdıktan sonra Elif Ç.’den para istedi. Bunun üzerine Elif Ç. aracı yakın bir yerde bulunan ATM önüne çektirerek buradan çektiği bin lirayı E.T.’ye verdi. E.T.’nin parayı az bulması üzerine tekrar bin lira daha çekerek iki bin lira verdi. E.T. parayı aldıktan sonra otomobili ormanlık bir alana sürerek Elif Ç.’yi taciz etmeye kalktı.

Elif Ç. uğradığı taciz sonrasında çığlık atarak tepki göstermesi üzerine E. T., kadını Atatürk Mahallesi’nde bulunan benzin istasyonu yakınında indirdi otomobille kaçtı. Yaşadıklarını polise bildirmesi üzerine E.T. kısa bir süre içinde yakalanarak gözaltına alındıktan sonra işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz