Giresun’da meydana gelen olayda sürücü ehliyetini değiştirmek için Nüfus Müdürlüğüne giden Emine Yılmaz, kendisine görevli memurun hangi soy ismini kullanmak istediğini sorması karşısında hayatının şokunu yaşadı.

Nüfus memurunun sorduğu soruya anlam veremeyen Emine Yılmaz’a görevli memur daha önce evlenip boşanmış olduğundan dolayı kızlık soyadının değişmediğini söylemesi üzerine kayıtları görmek isteyen Yılmaz’a 5 Aralık 2019 tarihinden itibaren evli olduğunu söylemesi üzerine soluğu Cumhuriyet Savcılığı’nda aldı.

Nüfus kayıt bilgilerine göre Emine Yılmaz 5 Aralık 2019 tarihinden  E.Ş. adındaki bir şahıs ile İstanbul Eyüp İlçe Nüfus Müdürlüğü kayıtlarına göre evli gözüktüğü görüldü.

Konu hakkında açıklama yapan Emine Yılmaz “ Daha önce bir evlilik yaptım ve sonrasında şiddetli geçimsizlik yüzünden boşandım. Ehliyetimi değiştirmek için müracaat ettiğimde daha önce hiç tanımadığım bir insan ile evli olduğumu gördüm. Ben zaten en son 1 yıl önce İstanbul’a gittim. Yapılan araştırmalar sonucunda kimlik bilgilerimin kopyalandığı, E.Ş. adındaki şahısla benim kimlik bilgilerimle evlenen kişinin fotoğrafında başka bir kadının resmini görünce savcılığa suç duyurusunda bulundum. Savcılık konu hakkında araştırma yaptığında E.Ş. adındaki şahıs kendisi ile evlenen E.Ş. adındaki kadının evlendiklerinden kısa bir süre sonra evi terk ettiğini iddia etmiş”

“Babamdan aldığım maaş kesildi ve mağdur oldum. Mahkeme açtım ama mahkeme bitene kadar ve nüfus kayıtlarım düzelene kadar maaş alamayacağım. Bu olay sonrasında psikolojim bozuldu. Böyle bir olayın dolandırıcılık işi olabileceğinden şüpheleniyorum. Nüfus müdürlüğünde görevli memurlar da beni bu konuda uyardılar. Bütün işlemler kontrol edildiğinde Eyüp İlçe Nüfus Müdürlüğü’nde yapıldığı görülüyor. Şimdi bu konuyu mahkemeye taşıyacağım, önce mağduriyetimin giderilmesi ardından da bu işlerin sorumlusu kişilerin gereken cezaları almasını sağlamak için hukuk savaşına başlayacağım” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz