Bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan 2. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali hem dünyaca ünlü sanatçıları ayrıca da dünyaca ünlü sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali hakkında açıklamalarda bulunan İzmir Devlet Opera ve Balesi Müdürü ve Sanat Yönetmeni Aytül Büyüksaraç düzenlediği basın toplantısında geçtiğimiz yıl Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali kapsamında 10 bin izleyiciye ulaştıklarını ve bu yıl düzenlenecek festivalde ayrıca 5 ayrı etkinliğin planlandığını açıkladı

Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali Mario Frangoulis’un konseri ile Çeşme Açıkhava Tiyatrosu’nda başlayıp kapanış gösterisinin ise Bornova Kültür ve Sanat Merkezi’nde La Traviata operası prömiyeri ile sona ereceğini sözlerine ekledi.

Açıklamalarına devam eden Büyüksaraç, “Bu festival de her yıl bir önceki festivalden daha güzel ve daha görkemli olmuştu. Bu yıl ki festival ise hepsinden daha görkemli olacak” dedi.

Efes Antik Tiyatrosu’nun  onarımı dolayısı ike bu yıl ki etkinliklerin Çeşme ve İzmir’de Efes Ticaret Agorası ve Celsus Kütüphanesi’nde gerçekleştirileceğinin altını çizen bu festivalin ayrıca İzmir’in tanıtımı içinde çok önem taşıdığını belirtti.

İzmir ve Ege bölgesine daha çok turist çekmeyi hedeflediklerini açıklayan İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Elmasoğlu “Şehrimiz kültürel dokusu ve tarihi ile ön plana çıktığında daha çok turistin şehrimize ve bölgemize akın edeceğini düşünüyoruz. İzmir’imiz sanatla anılan bir şehir olarak dünyaya lanse edilmeli” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz