İzmir’in Buca ilçesi Ufuk Mahallesi 1009 Sokak’ta meydana gelen olayda iddialara göre, Sefer A., yolda yürüdüğü sırada hiçbir sebep yokken mahallenin beslediği ‘Jo’ isimli köpeğe belinden çıkardığı tabancayla iki el ateş edip, uzaklaştı. Mahalle halkı silah sesi üzerine sokağa çıktıklarında besledikleri Jo’yu kanlar içinde, can çekiştiğini gördü. Kendi imkanları ile yaralı köpeği veterinere götüren mahalleli, bir yandan da durumu polise bildirdi. Yaralı olarak veterinere götürülen köpeğin durumunun ağır olduğu öğrenilirken köpeği sebepsiz yere yaralayan Sefer A. kendiliğinden polis merkezine giderek verdiği ifadesinde “Kendisine saldıracağından korktuğu için vurduğunu, pişman olduğunu” söylediği öğrenildi. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Besledikleri köpeğin tabancayla vurularak ağır yaralanmasından dolayı üzüntülerini dile getiren mahalle sakinlerinden Selim Yayla “Birden iki el silah sesi duyunca dışarı çıktığımızda köpeğin yaralanmış olduğunu gördük. Aldığı silah yaralarından dolayı kan kaybettiğini görünce komşularımız veterinere götürdü. Jo bugüne kadar kimseye saldırmadı mahallemizi koruyan sakin bir köpekti. Bu köpeğe tabancasıyla ateş eden nasıl bir insan nasıl bir vicdana sahip” dedi.

Yerde kanlar içinde yatan yaralı köpeği görünce gözyaşlarına hakim olamadığını belirten Sebahi Can  “Silah sesini duyunca hemen sokağa çıktık. Köpeği silahla vuran kişiyi tanıyoruz , böyle bir şey yapacak insan değildi. Ama yaptığı şey kabul edilebilir şey değil. Köpeği yerde kanlar içinde görünce gözyaşlarımı tutamadım” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz