DSP Genel Başkanı Önder Aksakal,  AK Parti’nin kendi görüşüne yakın olan siyasi yapılarla ittifak oluşturduğunu belirterek, “Anne muhalefet partisi ne yaptı? Yine aynı şefkatleriyle, bunlar sözüm ona Atatürkçü değil mi? Güya devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünden yana, güya demokrasinin tek sahipleri. Onlar da kalkıp bölücülerle seçim ittifakı yaptılar” diye konuştu.  

Aksakal, partisinin Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir parti olduğunu ifade etti.

CHP’nin terör örgütünün siyasi temsilcileriyle iş birliği yaptığını iddia eden Aksakal, parlamentodaki muhalefet yapılarından söz ettiklerini vurgulayarak, “Biliyorsunuz, bir de anne muhalefet var ki evlere şenlik” ifadelerini kullandı. Aksakal, onlara ana muhalefet demediğini, “anne muhalefet” dediğini kaydederek, CHP’nin bölücü terörist yapının siyasi temsilcilerine karşı olan şefkatlerinin bir anne şefkatinden daha üstün olduğunu öne sürdü.

CHP’nin yapılan seçimlerde başarısız olduğunu ancak başarılıymış gibi göründüğünü savunan Aksakal, ana muhalefetin yetersiz olduğunu söyledi.

Aksakal, “Bakmayın siz bunların kendilerini başarılı gibi göstermelerine. İktidar nasıl ki dermansızlığını bir ittifak yasasıyla hafiflettiyse parlamentodaki muhalefet yapısı da aynı taktikle bu sözde ittifak yapısına dayandırarak güç elde etmiş gibi göründü” dedi. Aksakal “Bunlar sözüm ona Atatürkçü değil mi? Güya devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünden yana, güya demokrasinin tek sahipleri. Onlar da kalkıp bölücülerle seçim ittifakı yaptılar” şeklinde konuştu.

Aksakal, CHP’nin kendisi dışında başka bir sol parti kalmaması için yoğun bir çaba gösterdiğini de öne sürdü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz