Cep telefonunda yüklü bulunan mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmak isteyen İstanbul’un Sultangazi ilçesinde esnaflık yapan Suat Küçük hesabına giriş yapamayınca hesabından para çekilmiş olabileceğini düşünerek hemen bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçtiğinde başkaları tarafından hesabından yaklaşık 15 bin 800 TL çekildiğini öğrendi.

Cep telefonuna gelen virüslü bir mesaja tıklayan Suat Küçük’ün hesabının hacklendiğinin kendisine söylenmesi üzerine Küçük soluğu savcılıkta aldı.

Suat Küçük yaşadığı olayı “ Cep telefonumdan mobil bankacılık uygulamasına girmek istediğimde giremediğimde hemen bankayı aradım. Bankanın müşteri temsilcisi bana kredi kartımın bir başkası tarafından kullanıldığı söylenerek, beni devre dışı bıraktıklarını ilettiler. Hesabımı çalan kişiler benim kredi kartımdan başka birisine para göndermişler. Ve bunu 5 kez tekrarlamışlar. Hesabımdan Estonya’da bulunan başka bir hesaba 5 kez 500 dolar ve 1 kez de 600 dolar gönderilmiş. Bana gelmeyen bir şifreden dolayı bu şahıslar hesabımı istedikleri gibi kullandılar. Bizim hükmümüz yok mu? Yoksa biz sadece borcumuzu ödemek ve bankanın verdiği talimatlara uymak zorunda mıyız?” dedi.

Biz durumu fark edince hesaplarımızı dondurmak istedik ama müşteri temsilcisi hafta sonu olduğu için bize Pazartesi günü bankaya gidip dilekçe vermemizi söyleyince bende gidip Pazartesi günü dilekçemi verdim. Banka bizim güvenliğimizi neden sağlamıyor? Bu kadar para transfer ediliyor ve bu para Estonya’ya gönderiliyor. Bankadan bize neden bir mesaj gönderilmiyor. Burada neden mağdur edilen ben oluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz