2 Temmuz günü Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde meydana gelen olayda Gurbet S.’nin cep telefonuna ‘Bayram’a özel devletten bin lira sosyal destek başvurusu için indir, kur ve yükle’ yazılı link olan bir mesaj geldi. Gelen linke tıklayan talihsiz kadın direk E-devlet hesabına yönlendirilirken hesabında böyle bir şeyin olmadığını görerek., hesabından çıktı. Daha sonra telefonu ile işlemler yaparken telefonunun birden kapandığını ve bir gün boyunca açılmaması üzerine iddialara göre telefonuna format attırdı.

Cep telefonunu açtığında ise hayatının şokunu yaşayan talihsiz kadın çocuğunun eğitimi için biriktirmiş olduğu paranın hesabından çekildiğini fark edince karakolun ve bankanın yolunu tuttu. Gurbet S. karakola giderek şikayet dilekçesini yazarak bankanın ve yetkililerin yardımını istedi.

Yaşadığı olayı anlatan talihsiz kadın “Telefonuma ‘Bayrama özel devletten bin lira sosyal destek başvurusu için indir, kur ve yükle’ yazılı mesajı görünce tıkladım ve oradan e-devlet sitesine yönlendirilince şifremi girdim ama e-devlet hesabımda yatmış para bilgisi görünce hesabımdan çıktım. Daha sonra gece telefonumla meşgulken birden telefonum kendiliğinden kapandı. Yaklaşık bir gün boyunca telefonum açılmayınca telefonuma format attırdım. Sonrasında bankada oğlumun eğitimi için biriktirdiğim 4500 liranın hesabımda olmadığını görünce hemen polisi aradım. Onlar beni karakola yönlendirdiler. İşlemlerimi yaptılar. Mağduriyetim için bankaya dilekçe yazdım. Banka bana bir ay içinde cevabın geleceğini söyledi. Bunu yapanların bulunarak cezalandırılmasını istiyorum” dedi .

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz