Zafer Tan kendi doğum gününü ailesi ile beraber kutlamak için aile dostları ve eşi Nilgün Tan, 15 yaşındaki kızı Duygu ve 5 yaşındaki kızı Duru ile beraber Mersin Toroslar ilçesi Doruklu Mahallesinde bulunan bir restorana gitti.. Restoranda aileler yemeklerini yedikten sonra çocuklarını restoranın oyun parkına bıraktılar. Çocuklar oyun parkında oynarken 5 yaşındaki Duru’nun oyun parkında bindiği helikopterde hareketsiz durduğunu fark eden ablası Duygu ailesine haber verdi. Ailenin çocuklarını bindiği helikopterden indirerek hemen sağlık ekiplerine haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri minik Duru’yu ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan Duru’nun oynadığı oyun parkındaki helikopterden elektrik kaçağına yakalanarak hayatını kaybettiği  tespit edildi.

Minik Duru’nun hastanede yapılan otopsisinin ardından cenazesi ailesine tespit edildi ve minik Duru ailesi tarafından Mersin Güneykent mezarlığına gözyaşları içinde defnedildi.

Babanın en acı doğum günü

Kızını doğum gününde kaybeden acılı baba “Doğum günümü hem ailemle hem arkadaşlarımla kutlamak istedik. Her zaman gittiğimiz restorana gittik. Yemeklerimizi yedikten sonra çocuklar oynamak için oyun parkına gitmek istediklerinde bizde izin verdik. Duru oyun parkında bulunan helikoptere bindi, ablası da yan masadan onu izliyordu. Aradan 5 dakika geçince ablası kardeşi Duru’nun bindiği helikopterde uyuyakaldığını söyleyince bizde hemen oyun parkına gittik. Annesi minik kızının nefes almadığını söyleyince hemen ambulans çağırdık. Hastaneye vardığımızda doktorlar bize kızımın elektrik kaçağından dolayı cereyana kapılarak hayatını kaybettiğini söylediğinde dünyamız yıkıldı” dedi.

Kızlarını kaybeden acılı anne ve baba bu olayın sorumlusu olan restoran sahiplerinin cezasız kalmamasını isterken, 4 gün önce kara toprağa verdikleri kızlarının mezarını her gün ziyaret ettiklerini açıkladılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz